Summer Time
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Creating myself again

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:10 pm

Ziua incepea sa-si faca loc in lume. Din cand in cand sufla o briza umeda care-ti facea pielea: ca de gaina, sau probabil doar lui i se intampla asta si nu realiza. Era imbracat cu o pereche de bulgi negrii, adidasi si un tricou negru peste care purta un hanorac de aceeasi culoare cu blugii. Hanoracul era acoperit cu diferite litere si cifre de diferite culori, aproape ca formau un curcubeu.
Se afla pe plaja de ceva timp, nu stia sigur de cat timp, dar cert era ca nu dorea sa plece. Incepuse sa-i placa si desi era dimineata nu-l deranja cu nimic asta. Pe spate ii atarna chitara, si ea foarte grea, nu era un cantaret nemaipomenit, insa ii placea sa faca acest lucru. Se indrepta cu pasi marunti spre intrarea farului vrand sa examineze lcoul.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 11:57 pm

Se afla pe plajă cu una dintre prietenele ei vechi. Tot timpul, aceasta o suna la ora şase dimineaţa să meargă cu ea pe plajă, iar Ji Yeon fiindcă nu vrea să o supere, se duce cu ea. Aşa făcu şi astăzi. Era o dimineaţă răcoroasă, dar era sigură că mai târziu o să fie cald şi foarte frumos. Cu toate că era destul de răcoare, prietena ei Mi Nyu dorea să facă o baie în mare, dar din nu-ştiu-ce motiv a decis să se ducă în far, şi a rugat-o să se asigure că nu intră nimeni. La ora aia nici nu trebuia să se strofoace prea mult ca să nu intre nimeni, având în vedere că multă lume doarme la ora asta şi numai două nebune vor să facă baie. Se aşeză pe nisip, lângă far şi se gândi ce tot face fata acolo, fiindcă intrase deja de aproximativ o jumătate de oră. Până acum stătu cu ochii închişi, aţipind cât de cât, dar sări ca arsă când auzi nişte paşi. La ora asta...e cineva?! Oh NU. Se duse în faţa uşii, atingând cu mâinile ambele părţi laterale ale ei ca să nu lase pe acea persoană să intre. Îşi lăsă privirea în jos şi când acea persoană ajunse în faţa ei, începu să se frământe în sinea ei. Nu ştia ce să zică, ca să îl poată convinge să nu intre.
-Te rog, nu intra. E...e prietena mea care... c-care se schimbă înăuntru. Da, se schimbă şi m-a rugat să nu las pe nimeni înăuntru. Vă rog, mai aştepta-ţi puţin!, spuse ea panicată, încercând să nu se bâlbâie prea mult.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 12:29 am

Cand ajunse in fata usii din fier o privi putin straniu pe fata. Ce nebun, sau mai bine zis nebuna venea la ora aceea la far. O privi atent chicotind, da, de la ea se putea astepta la orice.
- Hm...stii? Nu cred ca sunt asa de batran incat sa-mi spui "va rog", in plus nu eu am pus-o sa se schimbe acolo si daca se schimba e mai bine pentru mine, ce baiat nu vrea sa vada o fata dezbracata? intreba zambind din coltul gurii ridicand sceptic o spranceana. Daca se gandea mai bine, astepta afara, nu-i placea sa fie chiar asa nesimtit, era intimitatea fetei ce era inauntru. Voia doar sa vada pana unde ajungea fata cu asta, normal daca jocul nu-i era stricat de persoana ce se afla in far.
-Poti te rog sa te dai? As vrea sa intru. a zis prefacandu-se serios, defapt voia sa vada reactia feteie. Spera doar de la atata balbait sa nu i se ia aerul.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 12:41 am

Acea voce... acea voce relaxantă şi plăcută la auz o cunoştea perfect. Era Chris. Nu se aştepta să fie aşa încăpăţânat şi să nu o asculte. Ba chiar, o şi rugă să se dea fiindcă vrea să intre. Se panicase şi mai mult, dar cum dorea să apere intimitatea prietenei sale, ar fi fost în stare să se dezbrace ea pentru Chris, şi să poată trage de timp, ca să iasă Mi Nyu de acolo. A înghiţit în sec, neştiind dacă să facă asta sau să se gândească la altceva. Era destul de timidă şi probabil s-ar fi înroşit toată dacă s-ar dezbrăca în faţa lui, până la lenjerie. Dar, apoi s-a gândit mai bine, că până la urmă, ea tot intră în apă şi nu intră îmbrăcată. Avea costumul de baie pe ea, deci nu ar fi o problemă. Acum sau mai târziu, tot ar fi văzut-o. Însă, a preferat să îl mai roage puţin, apoi să-i spună de acest lucru. Nu s-a mişcat nici măcar un centimetru de la uşă, rugându-se să apară mai repede Mi Nyu, dar, parcă făcându-i în ciudă, a auzit vocea fetei ce a rugat-o să mai aştepte vreo 20 de minute. Oh, asta e groaznic. Să-mi mulţumeşti mai acolo, Go Mi Nyu!
-Nu, NU intra! Mă pot dezbrăca eu, dar las-o pe prietena mea acolo...! , zise ea destul de serioasă şi îşi trase puţin de tricou, ridicându-l, lăsând să se vadă o mică parte din pielea sa fină. Dar, când să înainteze, s-a apropiat de el şi i-a pus mâinile la ochi.
-Chris, trebuie neapărat să te uiţi?
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 12:54 am

O privea cum se panicheaza si chiar il bufnea rasul, insa incerca sa se calmeze. 20 de minute? Ce facea acolo? Mancare? Isi construia o casa? Facea copi?
- Sa te dezbraci tu? ridica o spranceana anlizand-o, nu era o idee chiar asa rea, dar el voia doar sa se joace nu totul sa se ajunga la ceva serios. Era destul de draguta, in plus, daca ea era asa hotarata sa se dezbrace in fata lui, el n-avea nimic impotriva, din contra, ii placea.
A marit incet ochii copilaresc parca asteptand entuziasmat sa-si dea tricoul jos, ca la un film in care astepti cu nerabdare sa vezi momentul culminant. Insa nu a durat mult ca s-a facut intuneric.
-Hei! Cine a stins lumina? S-a terminat soarele sau cum? intreba dand copilaresc cu mainile prin aer.
-Daca intram acolo crezi ca-mi inchideam ochii? ii dadu mainile fetei la o parte privind-o.
- Cat porti la sutien? intreba ganditor analizand-o. Spera doar sa nu se trezeasca cu o palma peste fata sau mai rau, cu un pumn intre picioare. Inchise copilaresc ochii asteptandu-se la tot ce e mai rau pentru corpul sau.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 1:14 am

-Prefer să mă dezbrac în timp ce mă priveşti decât să răspund la întrebări.
Se înroşise atât de rău, încât simţea că peste câteva milisecunde va lua foc şi cineva o va arunca în apa mării. Spera ca după ce îşi va da tricoul jos, el să o oprească şi să îi spună că nu e nevoie să facă toate chestiile ăstea. Dar cu siguranţă asta nu se va întâmpla. A oftat uşor şi s-a dezbrăcat de tricou, încet, cât să tragă mai mult de timp. Rămăsese în sutienul ei alb, cu câteva inimioare pe el.
-Sper că nu vrei să-mi dau jos şi sutienul, nu-i aşa? vru ea să se asigure, şi chiar dacă el ar fi spus că vrea, ea nu ar fi făcut asta. E prea timidă şi nu şi-ar fi arătat absolut fiecare părticică din corp la oricine.
Dintr-odată din far se auziseră nişte sunete erotice scoase de prietena ei. Îi veni să râdă rău de tot, dar se abţinu. Nu putea să creadă că ea intrase pentru asta acolo. Sigur era vreun băiat pe-acolo. Acum Chris probabil crede că ea l-a minţit, că prietena ei se schimbă. Dar ea aşa ştia. Nu avea cum să se ducă pentru altceva acolo.
-Whuuut?!?! Parcă se dusese să se schimbe... Acum sigur nu vrei să intri şi nu mai trebuie să mă dezbrac, nu? a întrebat, afişând un zâmbet larg.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 1:33 am

Isi deschise ochii privind spre apa, nici macar nu-si intoarse privirea spre fata s-o vada, defapt nu-l pre interesa. El doar glumise in legatura cu asta, il amuza faptul ca era mai rosie decat un rac, la fata. Isi intinse spatele aducandu-si aminte de cateva zile din copilaria sa, picase rau de tot in acele amintiri de mult trecute, dar cand auzi sunetele din far marii involuntar ochii ducandu-si privirea spre Ji Yeon.
What the fuck it's wrong you? se intreba in gand, parca vrand defapt sa-i puna intrebarea fetei din far. Ii facu semn lui Ji Yeon sa-si ia tricoul inapoi pe ea, apoi stramba scarbit din nas.
Halala prietena mai ai si tu. isi dadu o palma peste frunte, insa foarte incet. Dadu negativ din cap inchizand ochii.
Cred ca ma duc sa vomit... zambi chinuit intorcandu-se cu spatele la fata. Cauta si el liniste si gasea tot feluri de locuri populate cu alte chestii tot mai ciudate pentru el.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 2:00 am

Băiatul îi făcu semn să îşi pună tricoul pe ea. Oare îi citea gândurile? De ce trebuia să fie el băiatul perfect? L-a privit îndelung, în timp ce îşi punea tricoul pe ea. Nu se aştepta deloc la asta de la prietena ei. O cunoştea de atâta timp şi nu o credea în stare să facă asta, într-un far, cu ea la uşă. Era ridicol. Nu avea cum să fie ea. O cunoştea foarte bine şi se simţi jignită când băiatul se luă de prietena ei. Ele două clar nu se potriveau la personalitate. Ji Yeon era o fată inocentă, pe când cealaltă era opusul. Dar asta nu le-au împiedicat să fie prietene.
L-a apucat de mână pe băiat, ducându-se mai aproape de el, când auzi că se duce să vomite. L-ar fi însoţit, dar a preferat să îşi ceară scuze.
-Îmi pare rău că ţi-am stricat dimineaţa. Dar... tot ce mai pot face e..., îl strânse mai puternic de mână şi îl trase după ea în timp ce fugea către nişte stânci. Erau destul de departe, dar merită să mergi până acolo. Acolo e linişte şi nu te deranjează nimeni. Au ajuns după vreo cinci minute la acele stânci şi ea i-a dat drumul la mână, cu o părere de rău. Dorea să-l mai ţină, dar totuşi, a reşit să se abţină.
-Un loc unde nu te deranjează nimeni ca mine. E frumos aici, nu? Take care of you! îi spuse şi îl ciupi uşor de un obraz, de parcă ar fi fost o mătuşă enervantă. Începu să meargă cu atenţie pe stânci, cât să nu cadă şi se îndreptă către locul opus unde stă Chris. Nu mai dorea să-l deranjeze.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 4:32 am

Hei! Stai! O sa ma impiedic! a spus in timp ce incerca sa tina pasul cu fata, o stranse mai tare de mana, incat daca el cadea sa cada si ea, nu dorea sa fie singurul care se rostogolea prin nisip. Dupa vreo cinci minute au ajuns la locul indicat de fata. Isi privi palma strangand-o usor intr-un pumn. Fata chiar avea o mana foarte calda, dar tot nu intelesese de ce-si ceruse scuze, nu era ca si cum ea ar fi fost de vine pentru asta, din contra, chiar ii placea s-o vada, se simtea linistit in preajma ei.
- Auci.. reusi sa spuna cand fu ciupit de obraz, nu i se mai intamplase asta de cand avea zece ani si veneau in vizita rudele, chicoti aducandu-si aminte ca toti ce intrau pe usa casei erau un cosmar pentru obrajii lui.
-Hei! Stai asa! Daca tot mi-ai "stricat" dimineata, nu vrei sa-mi strici toata ziua? Adica...atunci cand incepi un lucru trebuie sa-l termini! a spus fara s-o piarda din privire.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:03 am

Mâna băiatului era atât de plăcută la atingere, încât şi acum parcă o simţea într-a ei. Îşi băgă ambele mâini în buzunare, hotărâtă să şi-l scoată din cap măcar pentru o zi. De când îl cunoscuse, numai la el se gândea. Dar cum să nu se gândească la el, când el îi atrage tot timpul atenţia cu acel zâmbet perfect şi acele priviri care i le dă? Era imposibil să uite de el. Şi fix când îşi zise în minte că o să-l lase în pace azi, se auzi vocea calmă şi masculină a băiatului.O făcu să se întoarcă [,] cu faţa la el şi îl privi cu nişte ochi uimiţi. Să îi stric toată ziua...? Tocmai ce îi ceruse să îi strice toată ziua, dacă tot i-a stricat dimineaţa. Erau câţiva metri între ei şi ca să se audă foarte clar, unul dintre ei trebuie să ţipe.
-Şi vrei să spui că nu te superi dacă fac asta?, întrebă ea, apropiindu-se încet încet către el, iar când ajunse lângă el, se aşeză pe acea stâncă şi îl privi preţ de câteva clipe, apoi şi-a redirecţionat atenţia către apa mării şi celelalte stânci din jur.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:19 am

Prefera sa stea cu ea, decat cu vre-o nebuna care sa-l violeze, tremura usor la gandul acesta si stramba din gura.
Oh! Doamne! Ultima aproape ca se transforma in barbat pentru mine.. dadu de cateva ori din cap, vrand sa-si alunge orice gand ce i-ar fi stricat ziua care incepuse destul de perfect. Se bucura ca prima persoana pe care o intalnise in acea zi fusese roscata, ii placea si putea recunoaste asta. Nu putea sa spuna c-o iubeste, dar se simtea linistit prin preajma ei, in plus zambea mai des.
-Nu! Deloc, chiar imi face placere sa stau in preajma ta! zambi larg si copilaresc, incercand s-o faca si pe ea sa-i imite zambetul.
-Vezi?! Zambesc, zambeste si tu ca altfel nu vrei sa stii ce ti-as putea face. spuse pe un ton putin malefic dupa parerea sa.
Nu stia de ce, dar cand o vazuse ca-si pierduse zambetul acela angelic se simtea el prost ca si cum era vine lui ca distruse o asa stralucire pura a soarelui.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:49 am

Îi făcea plăcere să stea în preajma ei, iar când el îi spuse asta, Ji Yeon a afişat un zâmbet micuţ, care se transformă într-unul angelic şi fermecător când auzi următoarea replică. Dar fiindcă era extrem de curioasă, şi-a şters acel zâmbet de pe chip şi a făcut o faţă serioasă doar ca să vadă ce i-ar putea face băiatul.
-Nu, nu zâmbesc! Şi-a împreunat braţele la piept, întorcând capul către partea dreaptă, nu către Chris. Poate ar fi gâdilat-o, aceasta a fost singura opţiune la care s-a gândit. Nu se gâdila aşa uşor, adică, se putea abţine de la râs câtva timp, dar apoi izbucneşte în râs foarte tare şi nu se poate opri atât de uşor.
Ar fi zâmbit indiferent de ce i-ar face, dar dorea să vadă la ce va apela prima dată pentru a o face să zâmbească; cu toate astea, prefera să nu o gâdile, fiindcă dacă ar fi făcut asta, l-ar fi gâdilat şi ea, şi ar fi posibilităţi ca unul din ei, sau amândoi, să cadă de pe stâncă, iar acesta ar fi fost ultimul lucru care şi l-ar fi dorit în aceste momente.
-Nu voi zâmbi deloc, aşa că vreau să văd ce-mi faci! Şi dacă vei întreba dacă te provoc, să ştii că... DA, te provoc!
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:57 am

A inceput sa rada privind-o, primul gand era gadilatul, insa sigur fata avea sa-si ia revansa si el era foarte sensibil cand venea vorba de gadilat. Pentru un bodyguard asta era cam rusinos, de aceea statea foarte departe de gadilat, era un fel de dusman pentru el, un dusman, dar nu unul asa de mare precum durerea.
-Ce copil esti. spuse incet. El vorbea? Cand incepea sa se prosteasca nu-l mai oprea nimeni, era in stare si sa planga pentru a obtine un lucru. Trebuia sa gaseasca alta solutie s-o faca pe fata sa zambeasca. Zambi usor malefic din coltul gurii. Se aseza in genuchi in fata ei si-si scoase inelul ce semnifica un sarpe ce-si musca [,] coada, un Uroborus, un semn al infinitului pentru unii, de pe deget. L-a intins spre fata, incercand sa para cat mai serios, insa il pocnea rasul, nu-i venea sa creada ca tocmai el facea asta.
-Vrei sa fi sotia mea?! intreba tinandu-si ochii inchisi, pentru a fi destul de serios, daca deschidea ochii incepea sa rada, insa asta era si ideea, s-o faca pe fata sa rada.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:12 am

Ea era întradevăr un copil,arăta a unul şi încă se comporta ca unul uneori. Dar şi el putea fi un copil atunci când doreşte. Îi plăcea şi acea latură copilăroasă a lui, dar şi cealaltă latură matură. Însă, latura copilăroasă era preferata ei.
În următoarele clipe el se aşeză în genunchi în faţa ei, scoţând inelul cu un şarpe ce-şi muşca propria coadă. Coincidenţa a fost că şi ea avea unul aproape la fel. Culoarea era diferită, era una mai deschisă decât aceasta şi avea şi o inimioară lipită de şarpe. Acesta era modul în care o va face pe ea să zâmbească? Dacă da, atunci a reuşit. De fapt, a început să râdă şi îi luă şi inelul pe care îl scosese.
-Nee?! Ştiu că glumeşti, dar inelul ăsta se confiscă şi... fiindcă ai reuşit să mă faci să zâmbesc, primeşti un premiu. A zâmbit şi îi dădu inelul ei, apoi un pupic pe obraz. Era un fel de coupe-ring acum, fiindcă amândoi aveau cam acelaşi fel de inele. A chicotit şi şi-l puse pe acela primit de la băiat. Îi era puţin cam mare, dar nu era o problemă prea mare pentru ea.
-Nu mai sta jos în genunchi, că mă faci să cred că e pe bune, spuse şi începu să râdă, în timp ce îşi privi degetul cu inelul pe el. Îi plăcea la nebunie cum îi stătea cu el şi ar fi vrut să îl vadă şi pe băiat cu inelul care i-l dădu.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:26 am

Dadu nedumeri din cap. Ce? Il confisca? Nu putea face asta, era ilegal! Sau macar la asta se gandea el, sper sa fie, ca sa si-l poata recupera, normal ca nu era serios. Privi copilaresc inelul dat de fata, apoi isi lasa capul pe o parte si se ridica de jos. Isi puse inelul pe deget, privindu-si mana.
-Vezi? Acum suntem casatoriti! zambi larg si copilaresc, apoi scoase limba la ea. Isi sterse blugii in genuchi din cauza prafului ce se pusese usor pe material.
-Stai! Tocmai m-ai respins? Hei! Acum va trebui sa ma inchid in camera si sa ma apuc de baut, asa fac toti baietii din filmele de groaza, oh si dupa aceea sunt omorati din cauza ca sunt singuri, probabil. isi duse un deget pe buze bosumflat.
-Deci, cand vrei sa facem nunta si unde vrei sa ne petrecem Luna de Miere? Ma gandeam undeva prin Canada, sau...nu! Hai in Hawaii, ma gandesc ca e dragut acolo, n-am mers niciodata! a spus ganditor, insa pe un ton amuzant si copilaresc.
- Am auzit ca in Hawaii sunt multe fete dragute, bronzate si sexi, un vis pentru baieti. glumi, apoi ofta visator.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:47 am

Se comportau ca nişte copilaşi mici, ce se jucau de-a mama şi de-a tata. Jocul tipic copilăriei, fiindcă toţi doreau să fie mai mari. Îi plăcea oricum acest joc. Cu el s-ar fi distrat toată ziua, asta era 100% asigurat. Începu să râdă atunci când băiatul aduse vorba de filmele de groază dar deveni extrem de serioasă când aduse vorba de fetele din Hawaii. Cele drăguţe, bronzate şi sexy. El îi spusese că este drăguţă, aşa că dacă el a zis asta, a început să creadă acelaşi lucru şi ea.
-Hei, hei!! Şi eu sunt drăguţă, spuse ea bosumflându-se, apoi îşi privi pielea şi văzu că nu e bronzată, de fapt, ea nu se bronzează fiindcă are tenul prea deschis şi se înroşeşte foarte tare, şi apoi o ustură. Din această cauză, a oftat lung. Îşi mai aminti că băiatul a zis că sunt şi sexy. A oftat din nou şi de această dată.
S-a ridicat în picioare, în faţa lui şi şi-a privit corpul. Nu era deoc sexy, sau cel puţin, ea nu se vedea sexy. Poate lui îi plac fetele cu sânii mai mari. Ea nu îi avea aşa mari pe cât şi-i dorise, din cauza că era extrem de slabă.
-Nu... nu vreau în Hawaii. Hai în altă parte unde sunt băieţi drăguţi, bronzaţi şi foarte sexy, un vis pentru fete. Se strâmbă uşor la el, apoi oftă. Nu credea că va ajunge la aceste standarde încât el să o placă. Drăguţă poate e... dar sexy şi bronzată în niciun caz. Dar personalitatea era unul dintre punctele ei forte, aşa că poate ar fi reuşit odată şi-odată să îi cucerească inima.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 7:03 am

O privi cum se analiza, ce voia sa faca? I se parea lui sau ea dorea sa vada daca era dupa acele standarde. O privi amuzat, nu-i venea sa creada ca tocmai facea asta. Isi duse o mana la gura abtinandu-se sa nu rada.
-Hm...idee buna, sunt bisexual, deci nu-mi strica un baiat dragut, bronzat si foarte sexy. spuse mai mult in gluma vrand sa-i vada reactia fetei.
Incepuse sa-i placa jocul asta, in scurt timp isi adusese aminte de prietena fetei, zambi "pe sub mustati"
- Dar prietena ta de mai devreme, cum arata? se prefacu interesat, desi nu era deloc, defapt daca se gandea mai bine, fata perfecta pentru el era chiar in fata sa. Nu-i placeau fetele ce se credeau ce nu sunt, ii placeau fetele cat mai naturale si daca o analiza mai bine, chiar putea gasi in ea tot ce-si doreste de la o fata. Ofta scurt ducandu-si o mana pe fata, nu-i venea sa creada ca se gandeste la asa ceva.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 7:24 am

Bisexual...? Oh Doamne, nu îl mai duc nicăieri unde sunt băieţi sau fete. Numai cu mine va sta de acum înainte. Sper. Cred.
Era bisexual? Nu îi venea să creadă, de ce nu putea spune că o vrea numai pe el în acea Lună de Miere şi să nu mai aducă vorba de fete sau băieţi drăguţi, bronzaţi şi foarte sexy? Poate pentru că astea erau doar visele lui Ji Yeon şi visele nu se îndeplinesc decât foarte rar.
-Ce? Băieţi drăguţi, bronzaţi şi foarte sexy? Ştii ce... nu mai mergem nicăieri. Facem Luna de Miere la mine acasă, e mai sigur... Gosh...ce tot spui acolo? Cum să fii bisexual?! Îţi plac numai fetele. Adică, o fată ar trebui. Numai una! Şi aia ar trebui să fiu eu, din moment ce suntem căsătoriţi, nu?! Vorbi atât de repede încât parcă explodase şi era şi băgată în priză, dar asta era adevărat, nu dorea ca cineva să i-l fure pe Chris. Era tot ce şi-ar fi dorit în aceste momente ale minunatei vieţi.
-Prietena mea? întrebă ea, aducându-şi între timp aminte de întâmplarea de pe barcă şi zâmbi mulţumită, apoi adăugă:
-E tot timpul în rochii scurte, are fiţe şi şi ... tot ce-am spus e o minciună. E frumoasă, bronzată şi sexy. Adică, exact cum nu sunt eu.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 7:41 am

O privi mirat cand observa ca nu se mai oprea din vorbit, isi duse o mana la gura si chicoti. Nu-i venea sa creada ca ea chiar il crezuse in legatura cu orientarea sa sexuala, nu-i placeau baietii, dar nici nu era homofob, fiecare vedea lumea cu proprii lui ochi, nu putea sa-i opuna unui om sa iubeasca altul si era sigur de asta.
Marii involuntar ochii cand o auzi vorbind despre ea.
-Pai..doar o fata imi place si...ea.. zise incet, apoi fu intrerupt de roscata care incepu sa-i spuna despre prietena sa.
Isi duse o mana sub barbie parand interesat, defapt nu era deloc.
- Frumoasa, bronzata si sexy? Deci...e buna, nu? Adica are un corp perfect...special facut pentru un baiat si desigur un pat... continua picand pe ganduri.
-De ce ar trebui sa fii precum e ea? Adica te-ar ajuta cu ceva, daca ai fi bronzata si sexy? intreba ridicand sceptic o spranceana. Nu mai zise si de frumoasa, caci era frumoasa, deci nu era nevoie s-o intrebe si de frumusete. El vedea total diferit unele lucruri legate de femei, decat ceilalti baieti. Nici macar nu intelegea sensul cuvantului "sexy".
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 7:54 am

Ah, i-a trebuit ei să vorbească despre prietena ei. Tocmai ce dorea să spună de care fată îi place dar se opri când auzi ce spuse ea despre prietena sa, Mi Nyu. Oftă scurt şi privi în jos.
-Da... are un corp perfect, special făcut pentru un băiat şi desigur un pat, repetă ce a zis Chris şi îşi ridică privirea către el. Apoi, el îi puse o întrebare. De ce ar trebui să fie precum e ea? Hm, asta ar fi o întrebare cu un răspuns lung.
-Păi... în primul rând, bronzată vreau să fiu fiindcă într-un timp toţi ziceau că sunt o vrăjitoare, da, o vrăjitoare, fiindcă am tenul atât de deschis la culoare. Şi în al doilea rând, uite-te la mine. Sunt slabă, foarte slabă şi probabil dacă m-aş tunde şi mi-aş pune haine de băieţi, lumea nici nu şi-ar da seama că sunt fată. Dar ... totuşi, cu toate astea, mă simt bine aşa. Măcar nu ar încerca să mă violeze nimeni, nu? Începu să râdă şi se aşeză lângă el, întinzându-şi picioarele şi şi le mişcă asemenea unui copilaş mic.
-Şi ce fată ziceai că îţi place? întrebă curioasă, cu toate că era sigură că chiar dacă i-ar spune cum o cheamă, nu ar cunoaşte-o cu siguranţă. Sau mă rog, nu contează. Şi-aşa nu o cunosc, pot spune doar că e norocoasă.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 8:05 am

Hm, avea destule motive, insa unele chiar copilaresti si prostesti, dupa mintea baiatului, era gresit ce spusese in legatura cu transformarea in baiat, chiar daca s-ar fi tuns si si-ar fi cumparat alte haine nu ar fi semanat cu un baiat, sau..poate era doar parerea lui.
Rase scurt la replica sa in legatura cu violul. Eu nu as spune asta isi ridica privirea spre cer oftand. Tresari speriat cand ii auzi intrebarea, de ce trebuia sa intrebe asta? Simtea cum pieptul i se strange si inima ii bate tot mai tare, inghiti in sec zambind chinuit.
-Din contra...cred c-o cunosti mai bine decat o cunosc eu. se linisti intr-un final, zambindu-i cald.
Intr-un fel se ruga sa se prinda, dar in altul spera sa nu-si dea seama, se purta ca o pisica speriata, si pana la urma daca afla ce? Putea sa acopere asta cu asa zisa lor "casatorie".Isi privi "verigheta" de pe deget si chicoti incet.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 8:29 am

//Cred c-o cunoşti mai bine decât o cunosc eu.// Începu să se gândească pe cine mai cunoaşte el dar şi ea. Era sigură că nu cunoaşte pe nimeni care îl cunoaşte pe Chris, deci singura posibilitate era... Ea. A mărit ochii şi a scos un sunet de pisică speriată, apoi reveni la normal şi începu să gândească lucid. Băiatul perfect o plăcea? Nu îi venea să creadă.
Şi-a dus mâna lângâ a lui şi în clipa următoare i-o prinse într-o strânsoare uşoară şi trase de ea până îl ridică şi aşa făcu şi ea. Îl îmbrăţişă uşor, şi îşi puse capul pe pieptul lui.
-Aww, why are you so cute? întrebă, mai mult pentru ea şi afişă un zâmbet pueril. Îi putea simţi inima bătându-i. Îi bătea mai repede, dar nu mai repede decât a ei. A ei probabil voia să o ia la fugă cu 200 km/h. Se topea complet, băiatul o făcea să îşi piardă minţile şi ea dorea ca el să fie numai al ei. Dorea să scrie "proprietate privată" pe el şi numai ea să poată avea acces la săruturi şi îmbrăţişări şi de asemenea priviri tandre şi vorbe calde.
-Ce ai zice dacă soţia ta ţi-ar spune că şi ea te place?întrebă, nedorind să-i dea încă drumul din acea strânsoare.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 8:58 am

A tresarit cand s-a trezit in picioare,a privit-o nedumerit. Doar nu-si daduse seama, nu? Acum, avea sa-i spuna o minciuna, ca fata sa isi schimbe gandul, defapt avea sa faca o gluma, insa una foarte sarata, dupa parerea sa.
Ii raspunse cald la imbratisare, era asa aproape de ea si era asa calda, parea un inger in chip omenesc, sau probabil asa o vedea el. Fusese lovit de Cupidon? Nu se putea, dupa ce-l injurase pe Nenea Cupidon o zi intreaga se indragostise? Imposibil pentru el, care doar se preface cand venea vorba de dragoste. Dragoste? Pana in acel moment in dictionarul sau, acel cuvant insemna pierdere de timp si o lectie scarboasa data de viata , probabil nu era asa de rau precum credea.
Ofta scurt.
- Da? Pai..sa spunem ca stiam deja asta, dar iti dai seama ca nu pe tine pe iubesc, nu? ridica o spranceana incercand sa para serios, ii venea sa rada.
Wow, pe ziua de azi deja m-am facut Zeu la minciuni. isi spuse in gand.
Sus In jos
Park Ji Yeon-

Park Ji Yeon-


Mesaje : 71
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 9:28 am

Se îndrăgostise. Asta era clar, şi nu ar fi vrut ca cineva să strice acest moment. Ştia că orice ar zice băiatul e vorba despre ea, cu toate că avea mici îndoieli. Parfumul lui o înnebunea complet şi nu s-ar mai fi săturat să-l îmbrăţişeze. Îl simţea aproape şi simţea că e al ei şi numai al ei. Însă, îi era frică să nu cumva să fie rănită mai târziu, dar nu credea că Chris o va răni vreodată. Spera acest lucru şi spera că nu se înşeală în legătură cu el.
Replica băiatului o făcu să râdă uşor. Avea mici îndoieli, dar ştia că minte. Dacă ar fi fost serios, nu ar mai fi îmbrăţişat-o şi nu ar mai fi acceptat ca inelul să îi fie "confiscat", cu toate că e doar un joc.
-Şi eu te iubesc, spuse apoi, agăţându-se şi mai tare de el, sperând să audă acelaşi lucru de la el. Se ridică pe vârfuri, şi se agăţă de gâtul lui şi îşi lăsă capul pe umărul lui.
-Dar dacă nu pe mine mă iubeşti, atunci, pe cine? Cu cine mă înşeli? A încercat să schiţeze un mic zâmbet şi să nu pară vreo disperată în acele momente. Nu a putut să-şi ascundă sentimentele niciodată şi odată şi-odată tot ar aflat aceste lucruri.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 9:41 am

Tocmai spusese ceva si ea nimic? Gata, clar nu era bun ca actor, de tinut minte, daca avea sa renunte la slujba actuala nu se facea actor, il dadeau afara din sala dupa ce spunea doar 'buna', cu o replica gen: 'va contactam noi dupa deces'. Chicoti dandu-si seama ca nu avea o minte in totalitate normala. Cand ii auzise cuvintele simti ca o sa lesine, desi era un barbat in toata firea, pur si simplu il inebunea, avea un comportament probabil nou pentru el si se bucura ca intalnise pe cineva 'normal' pentru el. Era diferita de fetele pe care le intalnise pana acum si asta ii facea si inima sa sara din piept la fiecare atingere a fetei.
P-pa-pa-pa-pai.. se balbai nestiind ce sa zica.
..pe prietena ta, am intalnit-o acum cateva zile. spuse pe moment fara sa-si dea seama de cuvinte, rasufla linistit, macar era un inceput, spera. Nu-i placea sa-si arate sentimentele.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Creating myself again Empty
MesajSubiect: Re: Creating myself again   Creating myself again Icon_minitime

Sus In jos
 
Creating myself again
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer Time :: In afara orasului :: »Far-
Mergi direct la: