Summer Time
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Alone in Pandemonium.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:05 pm

O secundă, atât îi trebui lui Desire să iasă din dormitor şi să dărâme o vază de pe hol, care fu motivul trezirii, Katherinei. Se ridică în fund, frecându-şi ochii şi înjură printre dinţi.
O să te spânzur, Desire, murmură, nemulţumită şi privi ceasul. Gemu când văzu că este atât de devreme şi se ridică nevoită din pat, atingând parchetul rece cu tălpile goale. Se cutremură încet, apoi îşi încălţi papuceii de culoarea cerului şi ieşi din dormitor, părul fluturându-i pe umeri, din cauza curentului. Începu să caute micuţa creatură ce în ultima vreme îi cam dădea bătăi de cap şi o găsi după câteva minute, stând în bucătărie, lângă castronaşele în care avea de obicei laptele şi mâncarea. Clătină din cap.
E mult prea devreme pentru masă, pisică nebună, spuse, dar se ridică totuşi pe vârfuri pentru a lua din dulap un pacheţel cu mâncare specială pentru pisici. Căscă în timp ce îi punea lapte în celălalt castron şi apoi puse apă în filtru pentru aş face o cafea, căci de asta avea nevoie pentru aş putea ţine ochii deschişi. Se aşeză pe bufet, privind felina cum mănâncă liniştită. Ce viaţă pe ea, dormea cât dorea, mânca când vroia şi nu era nevoită să meargă la şcoală. Oftă, privind ceasul de pe peretele din faţa ei.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:25 pm

Era dimineata si muream de somn . Nici nu imi puteam tine ochii deschisi . Aveam noroc ca nu bausem , caci altfel as fi adormit in picioare . Am urcat cu liftul . Da .. banuiam ca nimerisem etajul . A patra usa pe dreapta era a mea . Intru direct , trantind usa dupa mine . O lasasem descuiata ? Nu prea pricepeam ce am facut ,dar vroiam doar sa dorm sau sa beau o cafea si sa ma spal pe fata . Sa am mentin treaz .
- Diego ! strig eu asteptand sa aud latratul cainelui meu . Dar nimic . Ma uit putin mai atent , largind ochii atat cat puteam . Asta ... nu e casa mea ..
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:31 pm

Auzi uşa şi tresări oarecum speriată. Cine naiba putea fi la ora aia infernal de matinală? Doar era 7 dimineaţa, sâmbătă şi nu aştepta pe nimeni, iar dacă întradevăr cineva o căuta, bătea, nu-i aşa?. Se dădu jos de pe bufet şi ieşi din bucătărie, Desire, venind în urma ei. Începu să se frece de picioarele roşcatei iar acesta mai că se împiedică. Murmură ceva şi luă pisica în braţe, ajungând până la urmă în holul de la intrare unde îl văzu pe băiat. Miji ochii, şi o lăsă pe felină să sară jos, căci începu să se zbată în braţele ei.
Ăăă, neaţa, spuse neştiind cu exactitate ce alteva ar putea zice. Probabil că băiatul îşi dăduse deja deama că greşise apartamentul, dar nu era sigură. Clipi de câteva ori, dându-şi părul de pe faţă şi îl analiză câteva clipe, atentă.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:45 pm

- Umm .. Scuze...`Neta . spun eu de`abea intelegandu`se ceva . Eram partial adormit . Eram un somnambul . Nu mai dormisem de ceva timp si oboseala isi spunea in cele din urma cuvantul . Casc si zambesc la vederea micutului animal . Imi placeau animalele . Dar nu il vedeam prea clar , avand ochii intredeschisi , ingreunati .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:48 pm

Arăţi de parcă te-a lovit maşina, spuse şi râse scurt, privindu-i chipul somnoros. Clipi din nou şi începu să-şi mişte degetele de la mâini, neavând stare. Ciudată chestie, având în vedere că doar cu câteva minute în urmă era asemenea morţilor umblători. Vrei o cafea? întrebă după câteva clipe şi afişă un zâmbet dulce şi adorabil. Era clar cum de greşise camera, având în vedere că abia se ţinea pe picioare din cauza somnului.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:01 pm

- Cafea ? intreb eu zambind din reflex . Am dat din cap afirmativ si am facut un pas .
- .. Pot sa stau jos ? casc iar ducandu`mi o mana la gura . Ma aplec simtind ca o sa ma duc jos si mangai pisicuta .
- Apropo .. Ma numesc Merlin . ma ridic si intind mana .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:05 pm

Da, i-a un loc şi fă-te comod, spuse şi îi indică zâmbind canapeaua. Eu sunt Kathy, mă bucur să te cunosc adăugă şi îi strânse mâna. Nu era cine ştie ce strânsoare, având în vedere că era fată şi era mai slabă de fel. Merg să aduc cafeaua, scuză-mă puţin, zise după câteva clipe şi ţopăi până la bucătărie, dispărând după uşă. Opri filtrul şi scoase două ceşti din dulap, iar mai apoi turnă cafeaua în ele. Le puse pe o tavă, iar alături un mic vas cu lapte şi zahăr, iar apoi luă tava şi intră în living, lăsând-o pe masă. Îl privi pe băiat, zâmbind.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:13 pm

M`am asezat pe canapea si m`am chinuit sa raman treaz pana ce a venit fata cu cafeaua . I`am zambit recunoscator si am luat ceasca d cafea in mana . Am sorbit din lichidul fierbinte , simtind cum ma incarc cu energie .
- Si .. cati ani ai Kathy ? intreb eu zambindu`i larg .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:16 pm

Am împlinit de curând 18, spuse zâmbind şi se aşeză pe un fotoliu, strângându-şi picioarele sub ea. Îşi turnă puţin lapte în cafea şi o amestecă doar puţin apoi luă î gură, lichidul fierbinte, gâdilând-o plăcut pe buze şi limbă. Lăsă ceaşca pe măsuţă, chiar înainte ca Desire să-i sară în braţe. Începu să o mângâie pe cap. Dar tu? întrebă după câteva clipe şi îl privi zâmbind în ochi.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:36 pm

Ii zambesc inocent realizand ca diferenta dintre noi nu era prea mare .
- Eu am 19 . Trec pe 20 .. spun eu luand inca o gura de cafea . Puteam sa mai beau inca cinci si abea atunci aveam sa fiu in forma . Acum eram inca relativ somnoros .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:39 pm

Nu-i corect, de ce eşti tu mai mare? întrebă pe un ton vizibil, copilăresc şi îi scoase limba. Îşi auzi micuţa felină cum toarce şi-şi dădu seama că adormise în braţele ei. Pisică leneşă, îşi spuse în gând privind-o câteva clipe. Îşi ridică privirea spre băiat, ochii ei sclipind uşor, fără un motiv anume. Surâse dulce, într-un mod adorabil şi luă o gură din cafea, trecându-şi mai apoi limba peste buzele rozalii.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:52 pm

Am chicotit slab , sorbind iar din cafea , apoi lasand cescuta pe masa . Privesc spre pisica ce dormea acum . Ce bine de ea .. .
- Pentru ca m`au proiectat ai mei mai repede . incep sa rad , simtind cum somnul dispare incetul cu incetul .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:58 pm

Te dau în judecată, pentru..., spuse dar lăsă fraza în aer şi.şi duse un deget la buze, gândindu-se pentru ce l-ar putea da în judecată. Se prostea, căci pe chip îi flutura un zâmbet copilăresc, iar ea se purta asemenea. Uită că nici 8 nu era ceasul şi că la ora aia ar fi trebuit încă să doarmă şi începu să se bucure de prezenţa băiatului, căci îl găsea drăguţ. Închise un ochi, scoţând doar puţin limba şi îl privi ca şi cum s-ar ascunde. Chicoti slab.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:06 pm

Am ras usor vazand fata simpatica si copilaroasa facuta de fata . I`am zambit inocent .
- Ai putea sa ma dai in judecata pentru defaimare . Poti spune ca toata lumea te stia drept cea mai mare si ti`am stricat reputatia . spun eu gesticuland din maini . Faceam asta uneori . Acum de exemplu ..
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:10 pm

Nuuu, nu merge, spuse şi lăsă un mic bot. Ah, te urăsc, adăugă şi se bosumflă lăsându-şi picioarele goale pe parchet. Tresări scurt din cauza faptului că podeaua era mai rece decât pielea ei, dar îşi reveni rapid. Îl privi printre gene pe năiat, sperând să nu se supere pe ea sau să îşi facă cine ştie ce părere proastă.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:16 pm

- Tu si multe altele .. spun eu incepand sa rad . Poate ca ar fi fost mai bine sa nu spun asta . Mi`am muscat buza inferioara , ridicandu`mi privirea spre chipul ei .
- E rece ? Ai tresarit.. intreb eu referindu`ma la parchet . Cautam sa schimb subiectul .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:19 pm

Clipi uimită când îl auzi şi roşi scurt, vinovată că spusese că îl urăşte. Se mustră în gând, căci i se părea că o dăduse în bară şi aprobă scurt când acesta o întrebă dacă tresărise.
Aha, răspunse şi fixă podeaua, evitând să-l privească. Părul îi căzu pe chip, iar ea şi-l dădu neglijentă după urechi.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:37 pm

- Si ... de unde esti ? Adica banuiesc ca nu esti din Coreea . Nu`i asa ? Aduci mai mult a .. Elvetiana ? Frantuzoaica ? intreb eu fixand`o cu privirea . Da . Probabil era una din cele doua . Avea trasaturi finute si pielea relativ deschisa la culoare .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:40 pm

Franţuzoaică, spuse şi pentru o clipă, accentul de pariziancă reveni pe buzele ei, amintindu-i de vremurile bune petrecute în Paris alături de fraţii şi părinţii ei. De când venise aici, parcă pierduse orice o legase odată de minunatul oraş al dragostei. Nici de familia ei nu mai ştia nimic, cu toate că în primul an în care plecase comunicase cu ei. Oftă scurt, imperceptibil şi îl privi.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:45 pm

Frantuzoaica . Fata stilata . spun eu chicotind .
Nu iti place aici . De ce ? Prima propozitie nu era o intrebare , ci o afirmatie . Una de care nu eram suta la suta convinsa , dar asa mi se paru`se mie . Cel putin .. in ochii sai era o nostalgie . Asta , sau aveam nevoie de ochelari .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:50 pm

Oh, dar nu este vorba de asta. Îmi place foarte mult aici, dar parcă îmi lipseşte minunatul Paris, spuse devenind dintr-o dată visătoare. Gândurile începură să-i zboare la toate peisajele şi monumentele Parisului, iar ochii ei prinseră mai multă viaţă, strălucind uşor.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:53 pm

- Cred ca acolo poti sa stai o zi intreaga doar pe o straduta ca sa fotografiezi injurul tau . Sa fac poze in tot orasul , mi`ar lua pe putin doua luni . zambesc gandindu`ma ce frumos ar fi . Si totusi as putea sa merg oricand , dar eu am ramas cu aceasta idee fixa ca nu o sa parasesc Coreea . Zambesc larg .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:58 pm

Îşi scutură capul, trezindu-se din mica reverie, ce o cuprinsese blând în braţele-i făcute din vise şi îl privi. Un surâs dulce şi cald îi înflori pe chip şi aprobă scurt când acesta termină de vorbit. Avea nişte poze făcute de pe vreme când stătea în Paris, dar nu foarte multe, căci la acel moment, oraşul dragostei nu o mai atrăgea deloc. Îşi dădu seama abia după ce plecase cât de mult îi lipseşte de fapt.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 5:02 pm

Casc lenes ducandu`mi o mana la gura . Imi intind mana pana la cescuta de cafea de pe masa si sorb iarasi din ea . Aveam nevoie de energie cat mai multa ca sa ma pot tine treaz toata ziua .
- Si .. In rest .. Ce mai faci ? intreb eu nestiind ce altceva sa zic sau sa fac .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 5:07 pm

Îşi îndreptă privirea spre fereastra din dreapta ei, uitându-se pentru o clipă la bucata de cer. ce se zărea pe geam şi începu să-şi legene picioarele. Liniştea cădea uşor peste ei şi fata surâse când îl auzi vorbind, prividu-l.
Păi vorbesc cu tine, spuse şi râse slab. Avea un râs cristalin şi dulce, ce răsună uşor în cameră.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Alone in Pandemonium. Empty
MesajSubiect: Re: Alone in Pandemonium.   Alone in Pandemonium. Icon_minitime

Sus In jos
 
Alone in Pandemonium.
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer Time :: Locuinte :: »Case-
Mergi direct la: