Summer Time
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Shadow of the day <3

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:41 pm

Paseam incet privind spre lac . Era atata liniste in jurul meu si totul atat de frumos . Soarele apunea , cerul capatand nuante portocalii . Aveam muzica data incet , si o singura casca in ureche . Am scos aparatul si am inceput sa fac diferite poze .
Dupa cateva minute de fotografiat peisajul divin , m`am asezat pe o banca . Eram putin somnoros , dar nu vroiam sa plec acasa . Era prea frumos acolo . O salcie mare si batrana era deasupra mea , aplecata . Cel putin nu imi veneau crengile in cap .
Am cascat ...
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:45 pm

Linişte şi pace, atât dorea şi din câte observa asta primise. Zâmbi larg şi dulce, un zâmbet adorabil cum numai ea putea avea şi se întinse la umbra unui copac începând să deseneze. Avea lângă ea aparatele de fotografiat, căci avea două şi chitara neagră cu inscripţii argintii. Mâna îi aluneca asemeni unui şarpe, pe coala odată albă şi ea zâmbea mulţumită când vedea că totul ieşea aşa cum dorea.
Perfect, spuse mândră, după câteva minute. Era un desen simplu, ce nu cerea mult timp, dar trebuia concentrare pentru a ieşi perfect, iar ea reuşise. Doar eşti tu, la ce te aştepţi? gândi şi chicoti slab. Devenise mult prea narcisistă de la un timp, dar nu se plângea.
Sus In jos
SunHee

SunHee


Mesaje : 7
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:47 pm

Ce era mai frumos ca o plimbare prin jurul lacului? Ah, da! Să chiuleşti de la ore şi să te plimbi în jurul lacului! Asta era ceea ce făcea SunHee acum. Nu dorea să mai dea pe la şcoală, trebuia să fie ascultată la 2-3 materii azi şi nu se pregătise pentru niciuna. Eh... lasă, nu mureau profii dacă o mai aşteptau puţin, nu?
S-a oprit o clipă şi s-a aşezat pe iarba rece şi plină de roua dimineţii. Era aşa linişte, ceea ce îi plăcea la nebunie. Şi peisajul o calma, o făcea să simtă ca e departe de agitaţie, departe de Jenny, sora ei mai mică şi stresantă. Totul părea să fie perfect, cu toate că niciodată nu crezuse în perfecţiune.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:53 pm

M`am ridicat lenes de pe banca si am inceput sa ma plimb . Am scos iarasi aparatul , facand alte zeci de poze . Vantul adia . Observ o fata ce desena la cativa copaci departare . Ma indrept spre ea .
- Buna...Ma lasi sa`ti fac o poza ? intreb eu rosind . Parul ei roscat zbura usor intr`o parte , iar mana ii aluneca pe foaia de hartie . Lumina slaba a soarelui ii lumina fata , iar peisajul se potrivea pefect . Era poza ideala si nu as fi putut pierde ocazia de a o avea .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:57 pm

Îşi ridică privirea când îi auzi vocea şi zâmbi uşor.
Aham, de ce nu? întrebă, clipind într-un mod adorabil din gene. Şi ei îi plăcea să fotografieze persoanele, mai ales când găsea un peisaj ce o fermeca de-a dreptul. Îi analiză chipul, zâmbind dulce când îi observă roşeaţa din obraji. Îl făcea să pară drăguţ, într-un mod copilăresc, şi semăna cu ea, căci aşa i se întâmpla adesea şi ei să roşească când cerea ceva.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:07 pm

Am zambit multumit si m`am departat alegand un cadru potrivit . In cel din urma am facut poza si am zambit larg . Sunt un geniu .. .
- Mersi mult . ma asez apoi jos langa ea . Avea in brate un desen genial . Eu nu aveam pic de talent . Daca imi punea cineva creionul in mana , desenam doua flori ca si copii de gradinita , si gata .
- Dragut .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:11 pm

Nu ai pentru ce, spuse păstrându-şi zâmbetul dulce pe chip. Îşi întinse picioarele, căci îi amorţiseră din cauza faptului că le ţinuse strânse la piept şi îşi lăsă blocul de desen pe genunchi, privindu-l câteva clipe. Închise un ochi, analizând mai atentă desenul şi hotărâ că mai avea nevoie de câteva retuşări pentru a fi gata cu adevărat. Decise să se ocupe mai târziu, căci nu găsea politicos, să nu-i ofere atenţie băiatului de lângă ea. Îl auzi vorbind şi îl privi. Mersi, surâse ea, clipind de câteva ori.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:24 pm

M`am intins pe spate si mi`am dus o mana sub cap . Cu cealalta mana smulgeam cate un fir de iarba si ma jucam cu el . M`am ridicat iar in sezut , neavand stare . Am scos o tigara si am aprins`o , tragand tare din ea.
- Te deranjeaza ? intreb privind`o pe fata .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:28 pm

Chiar deloc, spuse zâmbind şi îl privi câteva clipe. Începu să se joace cu lanţul ce atârna leneş pe piciorul ei, încruntându-se uşor, fără a şti de ce. Se lăsase liniştea şi chiar dacă nu o prea deranja, se simţea oarecum ciudat, căci îl ştia pe băiat lângă ea şi nu ar fi vrut să facă o impresie proastă. Hmm, eşti fotograf? întrebă, până la urmă rupând tăcerea. Răsuflă uşurată, mulţumindu-şi în gând. Nu-mi mulţumi, tu eşti aia genială, îşi auzi vocea interioară şi surâse amuzată câteva clipe.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:41 pm

- Da . Imi place sa fotografiez .. Orice . Mai ales ce mi se pare frumos . rosisem usor .
- Tu ? Pictorita ? Ca ai talent .. intreb arucandu`mi privirea pe desenul facut de ea . Trag iarasi din tigara .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:43 pm

Îşi simţi obrajii calzi când îl auzi şi îşi duse mâna la faţă. De ce roşise? Îşi scutură capul, alungând momentan orice alt gând din mintea ei şi îşi concentră toate atenţia asupra tânărului.
Nţ, tot fotograf sunt şi eu. Desenez şi cânt în timpul liber, spuse surâzând. Îl privi în ochi, calmă.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:00 pm

- Si de ce nu faci cursuri de pictura daca iti place si ai talent ? intreb eu incruntandu`ma usor .
- Sau esti multi talentata si nu poti sa te ocupi de toate ? chicotesc. Eu intodeauna am avut impresia ca nu am nici un talent daca nu ma price la desenat sau cantat . Dar fotografia e o arta , ca si pictura , deci tot e un talent . Si de dansat , imi placea si mie .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:07 pm

Sunt multi talentatăm, superbă şi genială, spuse şi râse slab, un râs cristalin ce o încânta şi pe ea. Era o narcisistă desăvârşită de la un timp. Îl privi pe băiat printre genele negre şi lungi ce-i încadrau ochii migdalaţi spre negrii. Se scuză narcisismul, nu-i aşa? întrebă după câteva clipe, clipind des.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:21 pm

- Doar pentru ca ai de ce sa te iubesti singura . spun incepand sa rad si am lasat privirea in jos , timid . Am mai tras un fum din tigara si am aruncat`o . Rasul ei era dragut , te facea sa zambesti ..
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:27 pm

Roşi uşor când băiatul termină de vorbit şi surâse dulce.
Hehe, mersi, mersi. Acelaşi lucru îl pot spune despre tine, dar nu cred că eşti la fel de narcisist, spuse, simţindu-şi în continuare obrajii calzi. Îşi îndreptă privirea spre lacul din faţa ei, privind cu ochi mari, apa ce strălucea datorită soarelui.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:33 pm

- Nu fii asa de sigura. Poate aparentele .. inseala . spun eu incepand sa rad . Evident nu era asa . Nu eram narcisitst , dar aveam suficienta incredere in mine . Ce`i prea mult strica .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:37 pm

Îl ascultă atentă, iar când termină de vorbit îşi îndreptă privirea spre el.
Eh, oricum, narcisist sau nu, tot rămâi drăguţ, spuse zâmbind dulce şi îşi scoase scurt limba. Îşi trecu leneşă, mâna prin păr, iar o adiere blândă îl ciufuli la loc.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:41 pm

Am zambit oarecum intimidat . Rosisem . Asta puteam sa jur . Auzeam asta destul de des , dar nu ma interesa cine stie ce . Eram indiferent . Complimentele ei aveau alt efect asupra mea . Am inghitit in sec .
- Mersi .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:43 pm

Nu ai pentru ce, surâse roşcata, într-un mod plăcut şi apoi se întinse pe iarbă privind cerul albastru fără pic de nori. Rupse un fir de iarbă şi îşi ridică braţul în sus, parcă vrând să armonizeze culoarea lui de un verde pal, cu minunatul albastru al cerului.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:48 pm

- Te distrezi ? intreb eu cu sarcasm in voce , observand cum se joaca cu firele de iarba . M`am lasat de asemenea pe spate , privind`o . Aveam tricoul albastru , dar tot aveam impresia ca o sa il inverzesc . M`am intins lenes , inchizand ochii .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:52 pm

Te joci şi tu cu mine? întrebă şi îşi întoarse capul spre el, privindu-l în ochi. Zâmbi uşor, clipind des şi lăsă firul să cadă jos. Îşi îndreptă privirea spre el, privind cu ochi mari cum acesta plutea liniştit, şi pentru o clipă şi-ar fi dorit să fie în locul lui.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 4:56 pm

- Ce sa joc ? am intrebat privind`o serios si totusi cu un zambet angelic pe fata . Imi aminteam acum de nebuniile ce le faceam cu prietenii . Ne jucam adevar sau provocare , ciocanel pe palme si cel mai nou si amuzant joc numit " Eu " . Era genial ... Eram doar niste copii mai mari , dar tot copii .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 5:00 pm

Nu ştiu, ajută-mă tu, spuse şi se întoarse pe burtă, pentru a-l pute privi mai bine. Îşi sprijini capul în palme, clipind dulce din genele-i lungi. Îşi duse mâna liberă spre chipul lui şi îşi ddu câteva şuvişe de pe frunte.
Sus In jos
Merlin

Merlin


Mesaje : 149
Data de înscriere : 25/06/2011

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 5:06 pm

Am chicotit usor simtindu`i degetele pe fruntea mea , dandu`mi parul la o parte . I`am zambit larg , rosind iarasi . Speram sa nu fi observat reactiile mele tampite . M`am asezat de`asemenea pe burta , cu fata la 20 de cm mai departe de a sa . Avea ochii mari si copilarosi , iar zambetul larg si frumos , molipsitor .
Sus In jos
Katherine

Katherine


Mesaje : 151
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 27

Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 5:10 pm

Eşti drăguţ când roşeşti, spuse şi îşi lăsă degetele să-i străbată obrazul trandafirul. Roşi la rându-i când îşi dădu seama ce face şi îşi lăsă mâna încet în jos, parcă cu regret, căci nu dorea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shadow of the day <3 Empty
MesajSubiect: Re: Shadow of the day <3   Shadow of the day <3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Shadow of the day <3
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer Time :: In afara orasului :: »Lac-
Mergi direct la: