Summer Time
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Will you live or simply exist?

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:27 pm

Soarele d`abia rasarise iar parfumul imbietor al diminetii iti trezea toate simturile. Dar nu de soare sau de parfum fusese el trezit, ci de vecinii sai ce incepuse sa se certe de dimineata. Ofta scurt si desi ii era foarte somn se trezi si pleca in oras. Nu lua masina cu el de frica sa nu faca vreun accident la ce greu ii atarnau ploapele. Nu stia sigur cat este ceasul, niciodata nu se uita la el, nu ca nu-l interesa, doar ca uita de fiecare data.

Isi puse gluga hanoracului pe cap incercand sa-si tina ochii deschisi. Se opri in fata unui magazin si se privi in geamul acestuia. Se analiza atent, dandu-si seama ca decat unul dintre adidasi avea siretul legat, si ca nu-si trecuse nici macar o singura data cu peria prin par. Isi duse o mana la gura si casca obosit.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 2:31 pm

Oftez sarind ca arsa din pat cand telefonul incepuse sa imi sune.Il iau enervata,vorbind vreo cateva minute cu fratemio la telefon apoi ma imbrac cu o pereche de pantaloni scurti si un tricou.Ies incet din casa,luand-o la pas ajungand in scurt timp in oras.Ma opresc pe la cafenea luandu-mi cafeaua bine meritata de dimineata si incep sa ma plimb aiurea pe unde apuc,privind cladirile frumoase.
Uram cand eram trezita in acest fel,dar ce sa faci?nu le pot avea pe toate.Iau cateva guri din cafeaua dulceaga continaundu-mi drumul fara o directie anume.Priveam cerul senin,si cladirile ce se inaltau in fata ochilor mei,facandu-ma sa zambesc.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeSam Iun 25, 2011 3:16 pm

Isi dadu gluga jos, apoi isi trecu o mana prin parul ciufulit incercand sa-l aranjeze, insa fara vreun succes. Ofta lung si-si puse la loc gluga pe cap. Incepu sa-si continuie drumul cu mainile in buzunarele blugilor. Se opri si se aseza pe o scara din fata unei cladirii, nu stia daca locuia cineva acolo sau era ceva important, defapt nu-i pasa. Isi lega siretul de pa adidasul piciorului stang, apoi isi duse o mana la gura cascand. Isi propti coturile pe genuchi si capul in palme privind lumea ce trecea prin toate partile, grabita. Toti aveau un loc unde mergeau, numai el trebuia sa se gandeasca la asta.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 2:29 am

Ma jucam cu paharul din mana continuandu-mi drumul fara o tinta anume.Priveam uneori lumea din pura plictisilea si il zarisem pe Chris.Am luat-o la pas spre el oprindu-ma in fata lui zambind usor calma.
-Neata...spun fara ami lua privirea de la el.
Mai iau cateva guri de cafea aproape terminand-o si ridicandu-mi privirea spre cer de aceasta data.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 4:35 am

Si-a ridicat obosit privirea psre fata, se mira putin ca nu incepuse sa rada de "tinuta" lui impecabila, parca era un barbat ce tocmai fusese parasit de sotie si se apucase de baut, pacat ca el nu consuma bauturi alcoolice.
- Buna dimineata. zambi cald privind-o pe fata, nu strica sa aiba putina companie.
- Ce faci pe aici? o intreba curios pe bruneta, analizand-o usor din priviri, nici ea nu parea ca se trezise de buna voie.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 4:39 am

Ii intorc zambetul la fel de cald, si ma asez langa el pe scara aranjandu-mi fusta intinzandu-i paharul de cafea.Dupa parerea mea nu ii strica si lui putina cafea.
-Mi-a dat trezirea fratemio mult prea de dimineata dupa parerea mea.Dar tu?fara suparare dar nu areti prea binespun privindu-l din nou pastrandu-mi zambetul cald pe buze.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 4:43 am

Lua paharul din mana sa, nu era el mare fan al cafelei, defapt..detesta cafeaua, dar trebuia s-o incerce odata si-odata, nu? Dadu pe gat tot lichidul amarui, apoi stramba din nas.
-Trebuia mai mult zahar. zise incet jucandu-se cu paharul in maini.
-Eh....Cand vecinii tai vor sa bage divort, au un caine ce latra de dimineata pana la pranz si doi gemeni ce-ti arunca cu tot felul de jucarii in geam, preferi sa fugi departe de casa. ofta zambindu-i.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 4:46 am

Oftez incet ,stiind destul de bine la ce se referea.Deaia ma mutasem eu la casa pana la urma.
-Da stiu , am facut-o destul de amaruie de aceasta data , desi mie imi place dulcele.spun zambind calma.Pff deaia am preferat eu casa....stiu genul acela de vecinicontinui amintindu-mi cat imi detestam vecinii in Franta,
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:02 am

Oricum, e o dimineata minunata! arunca paharul intr-un cos de gunoi din apropiere. Isi intinse spatele, apoi isi duse o mana la gura si casca.
Ce-ai mai facut in ultimul timp? o intreba luandu-si pozitia de mai devreme cu capul in palme si coatele pe genuchi.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:05 am

Privesc cerul stand putin pe ganduri.Ce facusem in ultimul timp?Sincer nu prea multe dupa parerea mea.
-Pai nu prea multe,ceva obisnuit pentru mine sa ma cert cu fratemio din pure prostii si in rest am cam stat pe acasa...dar tu?intreb curioasa dand usor din umeri.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:23 am

O ascultase cu atentie, desi ochii sai erau in alta parte fixati pe un magazin de dulciuri.
-Pai...nimic nou sau exagerat, ma scol ca in fiecare dimineata, imi fac toaleta, plec de nebun pe strada si cand vine vorba de serviciu trebuie sa stau cu toate nebunele si sa le pazesc cainii. chicoti aducandu-si aminte de o faza chiar foarte amuzanta ce i se intamplase cu putin timp in urma.
Nu credeam ca pudelul ala poate sa manance atat de multe dulciuri. isi zise in gand.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:28 am

-Dar unde lucrezi de trebe sa stai cu toate nebunele sa le pazesti cainii?intreb amuzata si privind aiurea oamenii ce treceau pe langa noi grabiti.Eram deja plictisita iar gandul imi zbura la patul moale din camera mea,nu imi placea sa fiu trezita prea de dimineata aiurea.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:48 am

-Pai...sunt bodyguard, si e cam grea meseria, mai ales cand le vezi pe alea ca fac fite sa le aperi de masini, am lovit cateva fete, stiu ca nu e frumos, dar cand ma enervezi nu e de bine. stramba copilaresc din nas.
- Tu cu ce te ocupi? intreba curios privind-o.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:50 am

-Hmm tu bodyguard....spun ganditoare zambind apoi.Nu prea reuseam sa imi imaginez la acea ora dar nu conta acum.Pai eu ,sunt model....spun dand usor din umeri.NU prea imi placea sa vorbesc despre ceea ce fac,majoritatea spunand ca doar te fatai pe scena si aveau in mare parte dreptate.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 5:59 am

- Mda...ce nu arat a bodyguard? Merg in fiecare zi la sala. spuse usor mandru de fapta sa, defapt mereu facea asta, nu era o meserie cu care te poti mandri, mai ales ca nu arata a bodyguard, mai bine zis a ajutor de bodyguard.
- Tare. zambi cand ii auzi vocea fetei.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:01 am

-Scuze e prea de dimineata sa mi te pot imagina ca bodyguard..ehh nu e cine stie ce spun dand din umeri cu referire la slujba mea si zambindu-i apoi.Ce zici de o plimbare?intreb plictisita si ridicandu-ma fiind amortita.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:12 am

Se ridica de pe scara si se scutura de praf.
-Desigur, oricum n-am nimic mai important de facut. zambi calm facandu-i semn s-o ia inainte spre ce directie dorea ea.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:16 am

Am luat-o inainte fara o directie anume,intorcandu-ma cu fata la el si mergand cu spatele zambind.
-Si mai zi cevamurmur plictisita.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:24 am

Ai grija sa nu cazi, e de ajuns? intreba chicotind privind-o atent, o urma fara s-o piarda din privire, nu dorea s-o vada intinsa pe astfalt cu capul spart sau alte lucruri mai oribile.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:27 am

-Da,daca cad asta estespun dand din umeri privindu-l usor amuzata,desi ma gandeam ca aveam sanse sa ma impiedic la cat de impiedicata eram eu deobicei.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:30 am

Nu ca asta e, daca o sa cazi o sa dea toti vina pe mine si-o sa ajung inchis la puscarie. spuse ducandu-si un deget pe buza inferioara privind cerul.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:34 am

-Haidee mai dintr-o cazatura?sa fim seriosi nimeni nu te baga la puscarie .spun dandu-mi ochii peste cap continaund sa merg desi presimteam ca voi cadea.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:56 am

-Ba da! Crede-ma, una dupa ce a venit din spital m-a acuzat ca eu am impins-o, anyway a fost o perioada grea pentru mine, dar am trecut peste, cu bani se rezolva orice. zambi larg.
Oricum tu nu mi-ai face asta, deci nu-mi fac griji. isi intinse spatele.
Sus In jos
Aylin

Aylin


Mesaje : 60
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 6:57 am

-Normal ca nu ti-as face asta,nici nu am de cespun dand usor din umeri zambindu-i cald si mergand normal de aceasta data ajungand in fata parcului.Mai spune-mi despre tinecontinui curioasa privindu-l.
Sus In jos
Chris

Chris


Mesaje : 127
Data de înscriere : 25/06/2011

Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 7:06 am

Isi duse o mana la gura si casca, inca ii era somn si avea sa-i fie cam toata ziua.
Pai, ce ai dori sa afli? Pune intrebari si-ti voi raspunde cu cea mai mare placere. zambi larg.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Will you live or simply exist? Empty
MesajSubiect: Re: Will you live or simply exist?   Will you live or simply exist? Icon_minitime

Sus In jos
 
Will you live or simply exist?
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer Time :: Oras :: »Centrul orasului-
Mergi direct la: