Summer Time
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Inside all of us is a wild thing.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Alice von D.

Alice von D.


Mesaje : 103
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 44
Localizare : Wonderland

Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inside all of us is a wild thing.    Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 1:31 am

- Să te sărut. Fetele ca mine nu sărută tipii care cântă la chitară şi mai sunt şi fotografi. Bine, o fac, dar nu din prima. Doar n-aş fi idioată să-ţi accpet jocul. Adică, pe naiba, aş fi, dar nu vreau, începu ea să vorbească, uitându-se când pe pereţi - când le Erik. Surâse şi inspiră adânc, umflându-şi obrajii într-un mod copilăros.
Sus In jos
Erik Schwartz

Erik Schwartz


Mesaje : 100
Data de înscriere : 25/06/2011

Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inside all of us is a wild thing.    Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 1:40 am

M-a bufnit râsul când i-am auzit replica încurcată şi am ştiut că înăuntrul ei se ducea o bătălie. Zâmbind, am luat chitara în mână, şi am spus:
- Fetele ca tine necesită o dedicaţie? Imediat după aceea, am început să când o melodie de la Sum41, With me. Era una dintre preferatele mele, din toate punctele de vedere. În timp ce cântam, o priveam şi îi zîmbeam dulce.
Sus In jos
Alice von D.

Alice von D.


Mesaje : 103
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 44
Localizare : Wonderland

Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inside all of us is a wild thing.    Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 1:47 am

Erik luă chitară şi-o întrebă ceva. Alice îşi subţie buzele, încrucişându-şi braţele la piept. Îl urmări atentă cu privirea, surâzând delicat când îl auzi cântând. Se aşeză pe covor, în stil turcesc, şi-l ascultă atentă, cu drag.
Zâmbi dulce, un zâmbet suav, plăcut şi trase aer adânc în piept, dându-şi finuţ părul de pe umeri.
- Fetele ca mine nu necesită dedicaţii, dar le primesc cu plăcere, îi spuse ea după şi clipi des, jucăuşă, aşa cum făcea de obicei.
Sus In jos
Erik Schwartz

Erik Schwartz


Mesaje : 100
Data de înscriere : 25/06/2011

Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inside all of us is a wild thing.    Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 1:54 am

- Şi, atunci, fetele ca tine ce îşi doresc? am întrebat, ridicând dintr-o sprânceană şi zâmbind cald, dezvelindu-mi dinţii albi.
Am lăsat chitara neagră sprijinită de fotoliu şi mi-am încrucişat mâinile la piept, aşteptându-i răspunsul şi privind-o adânc în ochi.
Sus In jos
Alice von D.

Alice von D.


Mesaje : 103
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 44
Localizare : Wonderland

Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inside all of us is a wild thing.    Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 2:00 am

- Cam prea multe. Şi primesc tot ce vor, ca să ştii, îi răspunse blonda vioaie la întrebare, chicotind gingaşă. Îl privi atentă şi-ncepu să se joace c-o şuviţă de păr, învârtind-o între degetele lungi, albicioase, de pianistă - cum îi spusese un vechi prieten că le avea. Dar fetele ca mine nu-şi exprimă aşa des dorinţele, adaugă ea după un moment de tăcere şi nu-şi dezlipi privirea de la Erik.
Sus In jos
Erik Schwartz

Erik Schwartz


Mesaje : 100
Data de înscriere : 25/06/2011

Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inside all of us is a wild thing.    Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 4:37 am

M-am încruntat când am auzit-o, privind cum se juca cu şuviţa aceea de păr.
- Păi, de ce nu îşi exprimă dorinţele fetele ca tine? am întrebat, încurcat. Pentru că toate sună asemănător cu: vreau o bucăţică din lună, sau ce? Nu o să vă pot înţelege niciodată! m-am plâns, prinzând câteva fire de păr între degete, trăgând uşor.
Sus In jos
Alice von D.

Alice von D.


Mesaje : 103
Data de înscriere : 25/06/2011
Varsta : 44
Localizare : Wonderland

Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inside all of us is a wild thing.    Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Icon_minitimeDum Iun 26, 2011 7:57 am

- Băieţii nu pot înţelege fetele, aşa cum noi nu vă putem înţelege pe voi! E o chestie de logică şi dacă nu e aşa, asta e firea umană. Neînţeleasă de ambele părţi, surâse Alice şi dădu drumul şuviţei, întinzându-se uşor pe covor. Îşi puse palmele pe abdomen, apoi îl privi atentă pe Erik.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Inside all of us is a wild thing.    Inside all of us is a wild thing.  - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Inside all of us is a wild thing.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer Time :: Locuinte :: »Case-
Mergi direct la: